Aizdevumi online – iespēja aizņemties ātrāk

By | April 29, 2016

2016. gads ir atnesis daudzas pārmaiņas, no kurām šķiet būtiskākā ir onlineiespēja pieteikties aizdevumam internetā jeb online vidē. Šādu iespēju piedāvā daudzi pakalpojumu sniedzēji, taču to piedāvājumi ir gana sadrumstaloti un labākais veids, kā atrast sev piemērotāko ir kredītu devēju salīdzināšana. Internetā šādu iespēju piedāvā portāls krediti online, kurā apkopoti Latvijas vadošie nebanku kreditori, kas piedāvā gan bezprocentu aizdevumus, gan iespēju aizņemties ar atmaksas termiņu līdz 2 gadiem. Statistika liecina, ka lielākā daļa izvēlas aizņemties ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām, kas nozīmē, ka krietni pieprasītāki ir tieši īstermiņa aizdevumi, kuru saņemšanai netiek prasīta ķīla vai nodrošinājums. Reālā dzīvē aizņemties bez ķīlas vēl pirms pāris gadiem nebija iespējams, taču jau pieminētais kredit online visas šīs iespējas ir apkopojis, padarot pieejamas lielākam interesentu lokam.

Ja atceramies laiku pirms 15, 10 gadiem, saprastīsim, ka tajā brīdī vienīgā iespēja aizņemties ātri, bez bankas starpniecības bija lombardi. Lombardiem gan bija slikta slava, jo ap tiem parasti apgrozījās ne tā labākā sabiedrības daļa un pamatoti valdīja uzskats, ka tur tiek tirgota zagta prece. Šodien arī lombardi ir mainījušies. Likumdošana ir sakārtota un cilvēkiem ir iespēja ieķīlāt mantas uz zemākiem procentiem. Kredīti online gan piedāvā lielākas priekšrocības, jo aizdevuma saņemšanai nav vajadzīga ķīla, tomēr ir arī mīnusi. Piesakoties aizdevumam lombardā, kredīts tiek nodrošināts ar ķīlas vērtību. Ja ķīla netiek atpirkta, lombards to var tirgot tālāk pēc saviem ieskatiem, bet nekādas sankcijas pret aizņēmēju netiek vērstas. Online aizdevums turpretim paredz, ka kredītņēmējs garantē parāda atmaksu. Ja tas netiek realizēts, ir jāmaksā soda nauda un parāda atgūšana noris jau citā veidā – ar parādu piedzinējiem un/vai tiesas palīdzību.

Cik ātri ir pieejami online aizdevumi ?

Latvijā kredīti caur internetu ir pieejam, gan darba dienās, gan brīvdienās un to saņemšana ir salīdzinoši vienkārša. Aizpildot anketu vēl atliek pārskaitīt reģistrēšanās maksu (ja tāda tiek prasīta), kuras apmērs nepārsniedz vienu centu. Ja aizdevējs atbalsta klienta pieprasījumu, naudas līdzekļi tiek ieskaitīta bankas kontā jau dažu minūšu laikā. Reklāmās tiek solīts 10 – 15 minūtēs un lielākajā daļā gadījumu arī reālā dzīvē tas tā ir. Tajās retajās reizēs, kad sanāk aizkavēties vainojama ir a) neprecīzi aizpildīta anketa, b) starpbanku maksājumu aizkavēšanās, c) darba laika beigas. Saskaņā ar likumdošanu ātrie aizdevumi nevar tikt piešķirti nakts stundās, līdz ar to ir likumsakarīgi, ka naudas pārskaitījumi noris tikai uzņēmuma darba laikā. Tas attiecas arī uz tiem klientiem, kas piesakas aizdevumam atkāroti tajā pašā uzņēmumā sava kredīlimita ietvaros. Vai šāda prakse tiek piemērota arī attiecībā pret kredītlīnijām nav skaidrs, jo tādā gadījumā to pašu vajadzētu darīt arī ar kredītkartēm, aizliedzot naudas līdzekļu izņemšanu no bankomāta diennakts tumšajās stundās, taču tas netiek darīts.

Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par dažādu kredītu veidiem, ielūkojieties vikipēdijā – pasaules lielākajā atvērtajā enciklopēdijā, kuras saturu var papildināt ikviens. Kvalitāti garantē redaktori.