Kā kļūt bagātam Latvijā ?

By | March 3, 2016

Ļoti liela varbūtība,ka ikkatrs Latvijas iedzīvotājs vismaz reizi dzīvē ir vēlējies kļūt bagāts. Daži piedzimst bagāti un par to nedomā. Citi kļūst bagāti, nopērkot loterejas biļeti, bet tādi ir ļoti maz. Visi pārējie ir spiesti nopelnīt ar savu darbu, zināšanām vai viltību.

Pēc PSRS sabrukuma mēs pamodāmies jaunā situācijā, jaunā režīmā, kur režīms vairs nepiedāvā darbu, bet katram tas jāatrod pašam. Šajos, jaunajos apstākļos daļa nespēja piemēroties un izlēma aiziet no dzīves. Citi iekārtojās labi uzreiz, privatizējot valsts un pašvaldību uzņēmumus, rūpnīcas, mežus, zemes pie jūras. Pārējie bija spiesti sākt strādāt un pelnīt ar savu galvu.

Kā atrast jomu, kurā darboties ?

Ja nezini, kurā nišā sākt darboties, pajautā sev, kas tevi interesē. Ja pieredze nav liela, redzesloks ir jāpaplašina. Vislabāk to darīt sākot strādāt kādā jaunā nozarē, taču iespējami arī citi risinājumi. Uzņēmumu katalogs ļauj iegūt pārskatu par uzņēmumu skaitu konkrētā nozarē. Vislabāk to izdarīt internetā 1188 mājaslapā. Saraksts nebūs pilnīgs, taču tas būs pilnāks nekā šķirstot katalogu. Otra iespēja ir pabraukāt pa Rīgu, taču ne tikai par centru un apskatīties ar, ko cilvēki nodarbojas. Dažādi pakalpojumu sniedzēji, veikalnieki, mācību iestādes, valsts un pašvaldību iestādes. Izvēle ir plaša. Ražojošie uzņēmumi parasti atrodas ārpus centra un to darība var nebūt viegli redzama, tādēļ jāmeklē arī statistikas pārskati CSP.lv, kur ir informācija par valsts tautsaimniecības eksporta, importa struktūru.

Ja šobrīd esi vēl jauns, nebaidies pieteikties praksē vai pat visnesvarīgākajā amata pozīcijā izvēlētajā nišā. Administrators, apkopējs, apsargs – visi šie var būt labi amati, lai ielūkotos, kas lācītim vēderā un saprastu. Protams, daudz labāk ir uzreiz tikt praksē atbilsošā nišā, atbilstošā amatu grupā, bet, ja nav izglītība un nevari piedalīties ēnu dienās, tad tas reti, kad ir iespējams.

Atceries – tavā varā ir pārmainīt savu dzīvi un sākt dzīvot labāk nekā to darīja tavi senči. Materiālā labklājība ir tikai viens aspekts un ne pats galvenais, taču, ja esi nolēmis iet pa materiālās attīstības, nevis garīgās attīstības ceļu, tad vari mēģināt atrast sev labi atalgotu darbu vai pats nodibināt savu uzņēmumu. Pēdējais variants ir pats labākais, jo ļauj sasniegt tādus finansiālās labklājības griestus kādus nepiedāvā neviena profesija, pat ne šobizness.