Iespējas saņemt aizdevumu ar sms

By | September 4, 2016

Latvijā ir daudzi uzņēmumi, kuros tiek piedāvāts dabūt kredītu caur mobilo telefonu, t.i. nosūtot īsziņu. Naudas summa, ko piedāvā sms credits svārstās no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem, retāk tūkstošiem eiro. Pakalpojuma popularitāte ir salīdzinoši plaša, kas skaidrojams ar tā samērā vieglo pieejamību. Aizdevuma saņemšanai nav jādodas uz uzņēmuma biroju vai jāsēž garā rindā. Pakalpojuma saņemšanai pietiek ar anketas aizpildīšanu un profila apstiprināšanu, bet aizņemoties atkārtoti atliek nosūtīt sms ar savu unikālo lietotāja kodu.

ar smsTā kā konkurence starp šiem uzņēmumiem ir liela, tad ir vērtīgi, pirms darījuma noslēgšanas, izvērtēt, kurš piedāvā izdevīgākus nosacījumus. Ja Latvijā būtu tikai viens sms aizdevējs situācija būtu savādāka, bet tagad konkurence ir spēcīgā un procentu likmes kļūst aizvien zemākas. Papildus tam arī Saeima pakāpeniski pieņem aizvien stingrākus nosacījumus, kas nozīmē, ka cilvēkiem aizņemties internetā kļūst izdevīgāk, t.i. lētāk. No otras puses, neviens nav atcēlis aizņēmēju personīgo atbildību un tiem, kas nepilda saistības noteiktajā termiņā vēlāk būs jārēķinās ar nopietnām sekām. Galvenais ir sabojāta kreditēšanas vēsture, bet tāpat jārēķinas, ka naudas atgūšanai tiek piesaistīti parādu piedzinēji. Tas ir papildus maksas pakalpojumus, kuru vēlāk ir jāsedz pašam parādniekam. Situācijās, kad to nevar izdarīt, pastāv iespēja, ka tiek apķīlāta parādnieka manta un tas tas vienmēr ir nepatīkami. Daļa mēģina no šāda scenārija izvairīties, aizmūkot uz ārzemēm, bet tas ir tikai īstermiņa risinājums. Finanšu parādiem nav noilgums un pastāv samērā liela varbūtība, ka atgriežoties būs jāmaksā vēl ļoti būtiski vairāk. Tāpat jāizvērtē, vai ir vērts mukt prom no savas valsts neliela parāda dēļ. Ja ir šaubas par savām finansiālajām iespējam, ir labāk vispār nemaz neaizņemties.

Pasaules prakse liecina, ka dažādi internetā pieejamie sms credits pakalpojumi kļūst aizvien populārāki. Pat Latvijas uzņēmumi, kas sāka ar mazumiņu tagad ir izpletušies pa daudzām Eiropas valstīm. Daži no tiem aizdevumos ir izsnieguši vairāku simtus miljonus eiro, kas ir ievērojams rādītājs pat priekš kredītiestādēm. Rezultātā papildus nauda ienāk arī valsts budžetā, jo, izņemot dividendes, tiek samaksāti 10% kapitāla pieauguma nodoklis.

Minimālais vecums, sms aizdevuma saņemšanai ir 18 gadi, taču biežāk tiek piedāvāts aizņemties no 20 gadiem. Mūsu skatījumā jauniešiem vispār nevajadzētu dot iespēju aizņemties un minimālo slieksni vajadzētu pacelt uz 25 – 27 gadiem. Tas ir brīdis, kad jaunietis vairs nav jaunietis, bet pilnvērtīgs sabiedrības loceklis. No otras puses, tiesībsargs varētu apgalvot, ka tas ir pretrunā ar Latvijas satversmi, kas paredz vienlīdzīgas tiesības visiem Latvijas iedzīvotājiem. Kurš gudrāks – Satversme, kas parezēta vispārējiem gadījuiem vai veselais saprāts, izlemiet paši. Skaidrs ir viens. Vēl pirms 20 gadiem mēs visi dzīvojām bez aizdevumiem (skat. statistiku), bet tagad tie ir pārņēmuši visu valsti un kļuvuši par ikdienas pakalpojumu. Vai to vajag ? Nē, bet atpakaļceļš nav viegls.